Rozpoznawanie zaburzeń związanych z traumą: seminarium wprowadzające

  • Organizator:

    Pracownia Badań Jakościowych, Uniwersytet SWPS, WZ Katowice

  • Początek:

    2017-06-09

  • Koniec:

    2017-06-09

Opis

Wczesna i przewlekła trauma związana z zaniedbaniem, nadużyciem fizycznym, seksualnym lub emocjonalnym, może skutkować poważnymi objawami psychiatrycznymi. Chociaż tego typu doświadczeniom poświęca się coraz więcej uwagi, to rozpoznawanie objawów posttraumatycznych, w szczególności dysocjacji, nadal wydaje się niewystarczające. Pacjenci z historią traumy zgłaszają się do specjalistów zdrowia psychicznego z różnymi dolegliwościami i problemami, ale rzadko wiążą je z wydarzeniami urazowymi, unikają wspomnień związanych z traumą i niechętnie o niej mówią. 

W czasie czterogodzinnego seminarium wprowadzającego przedstawimy specyfikę objawów związanych z traumą i  zaprezentujemy przykłady objawów dysocjacyjnych z wykorzystaniem materiału wideo. Przedstawimy narzędzia służące do badań przesiewowych i diagnostyki pomocne dla psychologów i psychiatrów. Opowiemy o standardach leczenia i znaczeniu dopasowania formy terapii do diagnozy.


Prowadzący:

Dr n. med. Radosław Tomalski - psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor SNP PTP, ordynator Dziennego Odziału Psychiatrycznego w CZP Feniks w Sosnowcu. Czytaj więcej: http://superwizja.slask.pl/rtomalski

Dr n hum. Igor Pietkiewicz - certyfikowany psychoterapeuta i superwizor SNP PTP, adiunkt katowickiego wydziału Uniwersytetu SWPS, kierownik badań dotyczących traumy i dysocjacji. Czytaj więcej: http://superwizja.slask.pl/ipietkiewicz

 

Informacja o kosztach:
Koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 70 zł. Opłata obejmuje uczestnictwo w warsztacie, materiały używane w czasie warsztatu, catering w trakcie przerw kawowych.

Opłatę za seminarium proszę wpłacać na konto nr: 17 1750 0009 0000 0000 1095 1089 w Reiffeisen Bank Polska S.A., którego właścicielem jest Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa.

W tytule przelewu proszę wpisać: seminarium Zaburzenia posttraumatyczne, Imię i nazwisko uczestnika

 

Zasady dotyczące rejestracji i rezygnacji z uczestnictwa:
Ostateczna rezerwacja udziału w seminarium gwarantowana jest po dokonaniu rejestracji i opłaty do 14 maja 2017 r. 
Ilość miejsc jest ograniczona. Rezygnacja z udziału i całkowity zwrot kosztów są możliwe do 14 maja 2017. Po tym terminie rezygnacja wiąże się z potrąceniem 50 % kwoty kosztów organizacyjnych, a zgłoszenie rezygnacji po 26 maja 2017 wiąże się z utratą opłaty za uczestnictwo w seminarium.


Data i miejsce: 9 czerwca 2017, 16.00 - 20.00
Pracownia Badań Jakościowych, Uniwersytet SWPS, WZ Katowice, Techników 9


Organizator: Uniwersytet SWPS, pracownia badań jakościowych Quallab  we współpracy z ESTD (Europejskie Towarzystwo Traumy i Dysocjacji)


Kontakt: Dr n.hum Igor Pietkiewicz, ipietkiewicz@swps.edu.pl

ZAREJESTRUJ SIĘ